NOVÁ VETERINA SLANÝ

Veterinární klinika Slaný - Veterinář Slaný

Aktuální informace

Prostory pro úpravu psů

Nabízíme k pronájmu prostory pro úpravu a stříhání psů. Informace v ordinaci u MVDr. Soukupa.

Prodáváme krmiva SPECIFIC - Veterina Slaný

Rychlý kontakt

Veterinární klinika Slaný
Plynárenská 533
274 01 Slaný

Telefon: 311 233 533
info@novaveterina-slany.cz

Naše služby

  • Interní medicína
  • Chirurgie a ortopedie
  • Stomatologie
  • Dermatologie
  • Veterinární porodnictví a gynekologie
  • Označování zvířat a cestovní náležitosti
  • Poradenství – výživa, poruchy chování, …
  • Nemoci drobných zvířat – králící, morčata, myšky, plazi
  • Přírodní medicína

 

 Vítejte na stránkách Nové veterinární kliniky ve Slaném!

 

Nová veterinární klinika Slaný byla otevřena pro první pacienty v únoru 2013. Klinika je soukromým veterinárním pracovištěm a jejím posláním je poskytování kvalitní veterinární péče v příjemném prostředí.

Klientům nabízíme standardní veterinární péči a chceme preferovat postupy a metody maximálně šetrné k pacientům, které využívají ve větší míře léčiva s minimálními vedlejšími účinky a přírodní přípravky.


Provoz kliniky zajišťuje několik veterinárních lékařů, každý z nich se více zaměřuje na některé oblasti veterinární medicíny s cílem poskytovat nadstandardní služby.
Na vyšetření u nás je možné se předem objednat a zabránit tím ztrátě času čekáním. Urgentní pacienti mají přednostNáročnější zákroky provádíme zásadně po objednání


Pomůžeme Vám dobře se starat o nejdůležitější členy vašich domácností!

 Nová veterinární klinika Slaný

Naším cílem je poskytovat kvalitní veterinární služby v příjemném prostředí


Při každé návštěvě pacienta klinicky vyšetříme. Je-li to nutné ke stanovení diagnózy, odebíráme krevní vzorky, vzorky jiných tělních tekutin i tkání. Umíme provést a vyhodnotit rychlé krevní testy na potvrzení infekčních nemocí koček a psů /FIV, FIP, FeLV, hypertrofická kardiomyopatie koček, ehrlechioza, borelioza, dirofilarioza, anaplasmosa, parvoviroza,../. Využíváme vlastní digitalizované rentgenologické pracoviště, biochemickou a hematologickou laboratoř a ultrazvukový přístroj /sono/. Vedeme léčbu infekčních, celkových i orgánových chorob, provádíme infusní terapii /umělá nitrožilní výživa – tzv. „kapačka“/. Pro mláďata, dospělé a stárnoucí pacienty, pacienty s nadváhou, s onemocněním dutiny ústní, poruchami pohybu a s vleklým onemocněním kůže máme zavedeny „Programy Preventivní Zdravotní Péče“. Vakcinujeme psy, kočky, fretky a králíky proti infekčním nemocem podle standardních doporučení. Zvířata vakcinovaná na našem pracovišti obdrží známku s číslem a adresou, která umožní nalezení zvířete při jeho zaběhnutí a umožní rychlý návrat ke svému majiteli. 

Ambulantně řešíme chirurgickými zákroky poúrazové stavy. Zvládáme léčbu šoku a léčbu bolesti, krvácivých stavů, poranění povrchu těla, traumata měkkých i tvrdých tkání... Provádíme fixaci zlomenin u malých plemen psů a koček metodou osteosyntezy nebo aplikací kastů ("lehká sádra"). Po přetržení předního křížového vazu provádíme stabilizaci kolenního kloubu aplikací náhrady vazu.  

Běžně kastrujeme samce i samice psů, koček, králíků, drobných hlodavců. Obtížné porody řešíme císařským řezem, odstraňujeme novotvary mléčné žlázy. Zvládáme amputace, chirurgické úkony na očních víčkách, uších a v dutině ústní, operace na močovém měchýři, při neprůchodnosti močových cest a zažívacího traktu, kloubní operace, náhrady předního zkříženého vazu a vrozené vady kolenních kloubů (luxace pately). Naši pacienti se velmi dobře hojí. 

Rozpoznáme onemocnění pohybového aparátu zvířat, zejména u velkých a rychle rostoucích plemen psů. Vyšetřujeme psy rentgenologicky na dysplazii kyčelních, ramenních a loketních kloubů. Podle výsledku vyšetření doporučujeme úpravu pohybového režimu, volbu vhodných diet a léčbu. Nezbytné chirurgické zákroky řešíme ve spolupráci s ortopedy a veterinárními specialisty / k dispozici endoskop, CT, artroskop, atp. /. 

Problematika nemocí ústní dutiny, většinou provázená zápachem z tlamy, patří k častým případům. Je-li to třeba, provedeme extrakce zubů při poruchách jejich výměny u štěňat, při onemocnění zubů a dásní. Odstraňujeme zubní kámen pomocí ultrazvuku, chirurgicky řešíme neprůchodnost vývodů slinných žlaz, léčíme s úspěchem paradentozu. 

Onemocnění kůže psů a koček řešíme na našem pracovišti velmi často. Zařízeni jsme na podrobné vyšetření kůže a srsti. Jsme vybaveni na mikroskopické vyšetření kožních seškrabů a stěrů pro vyloučení parazitární, plísňové nebo infekční příčiny nemoci. Jsme schopni odebírat vzorky srsti i kůže, provádíme kultivaci a mikroksopické vyšetření, nebo zajišťujeme vyšetření vzorků ve veterinárních laboratořích. Ve stanovených termínech navštěvuje naše pracoviště specialista dermatolog (MVDr. Rostislava Fábiková) ke konzultacím, speciální léčbě a kosmetologickým poradám. Rozpoznáme alergické příčiny kožních chorob /pomocí alergických kožních testů/ a umíme použít desenzibilizační vakcíny. Vedeme léčbu kožních pacientů, řešíme svědění a dlouhodobě sledujeme vývoj jejich onemocnění. Běžně léčíme nemoci zvukovodů a uší. Šetrnými metodami jsme schopni řešit problematiku onemocnění análních žlázek. 

Ošetřujeme případy nežádoucího nakrytí fen, rozpoznáme časnou březost pomocí ultrazvuku, kastrujeme samce a samice psů, koček, morčat, fretek, hlodavců. Řešíme případy nežádoucího nakrytí fen. Aplikojeme léčiva pro dočasnou sterilizaci zvířat. Řešíme komplikované porody /vybavení plodů přirozenými cestami i chirurgicky/. Léčíme případy zánětlivých stavů na děloze chirurgicky i za pomocí léčiv u chovatelsky cenných zvířat. Řešíme problematiku odchovu mláďat. 

Označujeme zvířata buď tetováním, nebo aplikací mikročipu. Vystavujeme Petpasy a vedeme předepsanou evidenci o vystaveném cestovním dokladu. Konzultujeme náležitosti k cestování se psy, kočkami a fretkami do zahraničí. 
 
V naší ošetřovně je možné koupit široký sortiment krmiv pro psy a kočky. Doporučíme Vám krmiva se zárukou vysoké kvality za příznivé ceny. Standardně je na skladě základní sortiment krmiv Specific, z důvodu minimální doby skladování zajišťujeme ostatní krmiva až po objednání klientem. Nabízíme a poskytujeme klinické veterinární diety jako součást prevence a léčby celkových nebo orgánových onemocnění. Nejlepší ceny krmiv Specific najdete na našem e-shopu. 

Naší snahou je doporučovat a provádět účinnou léčbu bolesti. Nepříjemné zákroky provádíme u zklidněných pacientů a chirurgické zákroky zásadně v dostatečné a co nejméně škodlivém celkovém znecitlivění. Vybaveni jsme škálou léčiv k tomu účelu a hojně využíváme jejich kombinace ke snížení jejich dávky a posílení jejich účinku. To má význam u tzv. rizikových pacientů /vysoký věk, orgánová onemocnění/, které s úspěchem operujeme. 
 Základní lékařskou poučkou je: „Zaprvé neškodit!“. Většina léků klasické medicíny má, bohužel, i vedlejší, nežádoucí účinky. Na našem pracovišti nabízíme při léčbě a prevenci i alternativní přípravky bez vedlejších účinků, kterém vychází buď z principů východní medicíny (pentagram),  nebo jsou na přírodním základě a neškodí (energyvet.cz). Výborné výsledky máme při léčbě epilepsie, poruch chování a podpůrné léčbe stárnoucích pacientů a pacientů s nádorovým onemocněním. 

Psí školka, škola

psi-skolka

Internetový obchod

krmiva-eshop-veterina-velvary-slany-nove

Ověřená firma

idatabaze130-blue-all1