NOVÁ VETERINA SLANÝ

Veterinární klinika Slaný - Veterinář Slaný

Aktuální informace

Prostory pro úpravu psů

Nabízíme k pronájmu prostory pro úpravu a stříhání psů. Informace v ordinaci u MVDr. Soukupa.

Prodáváme krmiva SPECIFIC - Veterina Slaný

Rychlý kontakt

Veterinární klinika Slaný
Plynárenská 533
274 01 Slaný

Telefon: 311 233 533
info@novaveterina-slany.cz

Naše služby

  • Interní medicína
  • Chirurgie a ortopedie
  • Stomatologie
  • Dermatologie
  • Veterinární porodnictví a gynekologie
  • Označování zvířat a cestovní náležitosti
  • Poradenství – výživa, poruchy chování, …
  • Nemoci drobných zvířat – králící, morčata, myšky, plazi
  • Přírodní medicína

O vlastním kurzu - psí školka – program, potřeby, pokyny

nova-veterina-slany-hygiena-psuNa naši kliniku jsou každý den přiváděni psí pacienti z různých důvodů. Vždy je nezbytné je prohlédnou, vyšetřit, podívat se jim na zuby, do ucha nebo oka, prohmatat jim břicho, nebo je polohovat k vyšetření. Už v čekárně bývá zřejmé, že pes není na návštěvu ordinace připraven, není přizpůsobivý novému prostředí, není naučen kontaktu s jinými psy a lidmi. A často ani jeho majitel neví, že adaptaci svého psa na pobyt ve společnosti, doma i na veřejnosti lze vhodným přístupem zvládnout k oboustranné spokojenosti.

Proto jsme se rozhodli v areálu naší kliniky nabídnout majitelů pejsků pomoc při zvládání socializace štěňat, pochopit a osvojit si základní dovednosti výchovy psa a pro pokročilejší i dovednosti výcviku. Hravou a nenásilnou formou a to zejména v zájmu pejsků.

 

1) Proběhne osobní pohovor k  seznámení a zjištění vašich představ a požadavků a sladění s cíli kurzu.

2) Budete potřebovat krátké vodítko, dlouhé vodítko (10 m), hračku, pamlsky pro svého psa dle jeho chuti, případně náhubek. Ve vlastním zájmu přiměřený oděv a obuv.

3) Začneme s trochou teorie (ujasnění si postavení pána a psího kamaráda, správné povelové techniky, možnosti konkrétního pejska v daném věku, s přihlédnutím k rase a i fyzických schopnostech psovoda) a budeme pokračovat praktickým výcvikem, u štěňátek seznámením s ostatními štěňátky a majiteli.

4) V rámci výcviku počítáme i se seznamováním s ordinací, kam budeme pravidelně docházet, aby si pejskové co nejlépe zvykli, a nevypěstovali si zbytečné stresové stavy při dalších běžných návštěvách ordinace, jako jsou očkování, pravidelné prohlídky, menší i případně větší zdravotní potíže nebo úrazy, kontrola zubů , uší a pod.

5) Dalším bodem výcviku bude správný pohyb psa na vodítku, přivolání, u pokročilých případně i bez vodítka, aporty, zdolávání malých překážek, odložení psa na místě.

6) Štěněcí školka bude probíhat v samostatné hodině, odděleně od dospělých psů, v případě zájmu pak postupné začleňování odrostlejších štěňat ke starším psům.

7) V případě většího zájmu uchazečů budeme zařazovat majitele s podobnými požadavky a pejsky s podobnými problémy do samostatných výukových skupin, v oddělených časech.

8) Také je možnost využití individuálních lekcí-po domluvě.

9) Počítáme s rozvíjením kurzů dle dalších potřeb a požadavků, v souladu s našimi možnostmi (agility).

 

 

Psí školka, škola

psi-skolka

Internetový obchod

krmiva-eshop-veterina-velvary-slany-nove

Ověřená firma

idatabaze130-blue-all1